Szkoła Muzyczna dla Dzieci i Dorosłych w Katowicach – Centrum Muzyki nad Rawą

Kształtowanie zdolności muzycznych bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka. W Centrum Muzyki nad Rawą mają Państwo możliwość zapisania dzieci na wiele zajęć muzycznych od grania na flecie po trąbkę i pianino a kończąc na nauce śpiewu pod opieką wysoce wykwalifikowanej kadry muzycznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i z pracującą u nas kadrą.

Nasza Szkoła Muzyczna ma już duży staż na rynku i od lat cieszy się dużym zaufaniem wszystkich swoich uczniów, a wszystko to dzięki najwyższej jakości nauczaniu.

Kilka słów o szkole

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że pracuje tu wykształcona i doświadczona kadra, która zapewnia wysoki poziom nauczania, niezależnie od rodzaju instrumentu, na którym gra uczeń. Jest to prywatna szkoła muzyczna dla dzieci i dorosłych, a co za tym idzie – oferta jest naprawdę szeroka. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób, które poprzez twórczy kontakt z muzyką i przez naukę gry na wybranym instrumencie chcą:

• kształtować wrażliwość estetyczną,
  • rozwijać swoje uzdolnienia muzyczne,
  • poszerzać ogólną wiedzę na temat muzyki.

Działając w oparciu o własne doświadczenie i najlepsze wzorce z całego świata, dobieramy program nauki do indywidualnych potrzeb ale też możliwości danego ucznia. Zawsze dbamy o jak najwyższy poziom satysfakcji (zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Oferta edukacyjna

Szkoła pragnie wychować całe pokolenia ludzi, którzy będą aktywnie kształtować kulturę muzyczną we wszystkich jej dziedzinach. Przekazywana jest tu wiedza specjalistyczna i rozwijane umiejętności wykonawcze, ale oba te elementy podpierane są wparciem postaw twórczych, rozwijaniem uzdolnień i pasji. Wiadomo bowiem, że nauka muzyki zawsze powinna łączyć się z przyjemnością. Dzieci i dorośli w naszej szkole uczyć się mogą między innymi:

Oferta jest jednak oczywiście o wiele szersza. Naszym głównym celem jest to, by wszyscy nasi uczniowie zostali wykształceni na wrażliwych, twórczych i otwartych na świat odbiorców i wykonawców sztuki.

Jednym z kierunków działań jest nauczanie gry na instrumentach i szeroko rozumiane umuzykalnianie dzieci i młodzieży – to w nich leży siła tego, co będzie dalej działo się z muzyką. Taka edukacja muzyczna stoi u nas na bardzo wysokim poziomie, a rozwój jest naprawdę wszechstronny.

Szkoła muzyczna – co daje dzieciom?

Uczniowie dorośli, którzy decydują się na naukę w naszej szkole muzycznej są świadomi swoich decyzji. Zazwyczaj wiedzą co ich interesuje, czego chcą się nauczyć i co im taka nauka przyniesie. Jednakże, trudności występują wtedy, kiedy rodzicie nie wiedzą czy taka edukacja będzie odpowiednia dla ich dziecka. Oto lista zalet, które mogą do tego zachęcić:

• Dziecko nauczy się nowego sposobu przyswajania wiedzy. Muzyka odkrywa nowe horyzonty, a jej dogłębne poznawanie przynosi efekty na gruncie całościowego rozwoju intelektualnego dziecka. Szkoła muzyczna w niezwykły sposób ćwiczy sprawność umysłu oraz pamięć (nauka kilkustronicowych utworów).
  • Dziecko nauczy się słuchać. Indywidualne lekcje będą wyzwaniem dla dziecięcej koncentracji i umiejętności uważnego słuchania. Nauka będzie intensywna, ale zawsze dostosowana do możliwości i wieku ucznia. Lekcje z dzieckiem mają inne formy niż te z osobą dorosłą. Maluchy mają bowiem krótki czas maksymalnego skupienia. Kilkulatek będzie musiał słuchać też siebie i swojej gry – zastanawiając się czy jego gra brzmi poprawnie.
  • Dziecko nauczy się odpowiedzialności. Po pierwsze, będzie opiekowało się swoim nowym instrumentem, który musi przetrwać lata. Po drugie, nowe obowiązki związane z codziennym ćwiczeniem grania będą wymagać zaplanowania ich w czasie oraz konsekwentnej realizacji.
  • Dziecko nauczy się występować publicznie. Już od najmłodszych lat będzie oswajać się z tremą, co na pewno pomoże w dalszej edukacji i będzie pożądaną umiejętnością.

Jak widać, nauka w Szkole Muzycznej przynosi wiele zalet, a obcowanie ze sztuką rozwinie wrażliwość i umiejętności – zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.